ProTaper Retreatment Dosyaları

ProTaper Retreatment Dosyaları

ProTaper Retreatment Dosyaları

ProTaper Retreatment Files, RT dosyalarını da çağırıyoruz. Piyasada, uyumlu D dosyaları.

RT dosyaları, geri çekilme vakalarında, verimli bir şekilde kaldırılması için kullanılan ısmarlama döner dosyalardan bir seçkidir. Gutta Percha . Koronal (D1), orta (D2) ve apikal (D3) ⅓ kök dolgu malzemesini geleneksel olarak son şekillendirmeden önce daha verimli bir şekilde çıkarmak için sırayla kullanılırlar. endodotik aletler. D1, dolgu malzemesini kök kanalına sokmak için bir kesme ucu ucu ile 16 mm uzunluğundadır. D2 ve D3 sırasıyla 18 mm ve 22 mm uzunluğundadır, her ikisi de uçtan kesik değildir ve işlem sırasında kalan drenajı kanal duvarlarından çıkarmayı hedeflemez.

bundan sonra, RT dosyalarımızın bazı talimatlarını tanıtmak.

 

 

RT dosyaları

Döner aletler sökme yöntemi kullanıldığında, diğer döner dosyalara benzer şekilde en düşük hızı (250-300 rpm) seçin; 1) Hamur odasını uygun çözücü ile yıkayın ve macunun etkin bir şekilde yumuşatılıp yumuşatılmadığını kontrol etmek için kanal açıklığını bir kaşif ile araştırın.

2) Dentin takmadan, eğirme D1 Dosyasını malzemeye yavaşça bastırın ve malzemeyi kanaldan çıkarmak için kısa bir gagalama hareketi kullanın. D1'i asla bir kanal eğriliği etrafına sokmayın.

3) D1 Dosyasını sık sık çıkarın, bıçakları kirlenme materyali açısından inceleyin ve kalıntıları oluklardan temizleyin.

4) D1 Dosyası ile devam edin, yapıştırın kanalın üçte biri koronalden çıkıncaya kadar.

5) D2 Dosyasını seçin ve kanalın orta üçte birinden obtrasyon materyalini çıkarmak için aynı paketleme işlemini tekrarlayın. Malzemeyi kanal duvarlarından çıkarmak için fırçalama dış hareketi kullanın.

6) Uygun olduğunda, D3 Dosyasını seçin ve aynı şekilde kanalın apikalinin üçte birinden daha derine yerleştirilmiş macun malzemesini burgulayın. endodontik aletler  

7) D3 Dosyası ile devam edin, çünkü cihazın yivleri, çıkarttıktan sonra, obtrasyon malzemesiyle yüklenir.

8) Obtrasyon materyali kanal ucundan kısa olduğunda, kanalın geri kalanını müzakere etmek ve sağlamlaştırmak için yapışkan bir şelatör varlığında küçük boyutlu el dosyaları kullanın. 9) Kayma yolunu değerlendirdikten sonra, kanalı şekillendirmek ve bitirmek için manuel veya protaper döner Dosyaları seçin.

bu nedenle, ProTaper Retreatment Files = D dosyaları = RT dosyaları   döner aletlerde çok önemlidir, önemli bir rol oynar   yanı sıra. protaper geri çekilme dosyaları

 

 

contact us